W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dźwięk – z czym to się je? Może z bananem? – warsztaty z akustyki i elektroakustyki

Dźwięk – z czym to się je? Może z bananem? – warsztaty z akustyki i elektroakustyki
Data rozpoczęcia 2014-07-12
Godzina rozpoczęcia 11:00
Kategoria Warsztaty

Warsztaty obejmują podstawowe zagadnienia z zakresu akustyki i elektroakustyki. Uczestnicy dowiedzą się jak działa dźwięk, od czego zależy brzmienie i zobaczą w jaki sposób dokonuje się jego analizy. Dodatkowo przeprowadzą eksperymenty mające na celu wizualizację dźwięku za pomocą powszechnie dostępnych środków. Prowadzący wyjaśni zasady działania obiektów dostępnych na Muzycznym Placu Zabaw.

Maciej Połynko – artysta audiowizualny, twórca i realizator opraw audiowizualnych spektakli teatralnych. Współpracuje m.in z Teatrem Maat Projekt, Lubelskim Teatrem Tańca, Teatrem Nowym im. K. Dejmka w Łodzi i niezależnymi artystami jak Paweł Korbus (Korbus/Połynko), Justyna Jasłowska, Tomasz Młynarski (duet dźwiękowy Bob van Beton). Jego prace i występy były prezentowane zarówno w Polsce (m.in MOCAK ­ Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie), jak i poza granicami kraju (Anglia, Białoruś, Belgia, Czechy, Francja, Hiszpania, Niemcy, Turcja). Absolwent Kulturoznawstwa na UMCS w Lublinie i kierunku Sztuka/Przestrzeń Publiczna/Demokracja w SWPS w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w kategorii teatr w roku 2012.

Udział we wszystkich spotkaniach jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem 516 192 420 lub mailowo pod adresem wawiorkaj@gmail.com. Kuratorem wydarzenia jest Joanna Wawiórka – Kamieniecka.