W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Dźwiękowe pocztówki – warsztaty fotograficzno-dźwiękowe online (spotkanie piąte)

Dźwiękowe pocztówki – warsztaty fotograficzno-dźwiękowe online (spotkanie piąte)
Data rozpoczęcia 2020-07-02
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce online
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Warsztaty

Warsztaty Kultury zapraszają do udziału w nowym projekcie artystycznym – cyklu wirtualnych warsztatów fotograficznych i dźwiękowych, w ramach których przybliżymy tajniki fotografii i field recordingu (nagrań terenowych). W efekcie stworzycie wirtualną galerię dźwiękowych pocztówek – ruchomych fotografii ilustrowanych dźwiękami otoczenia.

Podczas warsztatów skupimy się na poszukiwaniu mikroobrazów i mikrodźwięków – nauczymy się patrzeć na to, co zwykle jest niedostrzegane i rejestrować to, co zwykle jest niedosłyszane. Tematem przewodnim projektu jest MiastoCzułość – chcemy spojrzeć z czułością na nasze najbliższe otoczenie, odkryć przestrzenie, które na co dzień umykają naszej uwadze oraz poszukać nieoczywistych skojarzeń wizualno-dźwiękowych.

Warsztaty przeznaczone są dla osób dorosłych, posiadających podstawową wiedzę z zakresu fotografii i dźwięku.

Cykl warsztatowy składa się z 3 warsztatów fotograficznych i 3 warsztatów dźwiękowych oraz zadań do wykonania w domu.

Harmonogram:

  • warsztaty fotograficzne: 25.06, 02.07, 09.07
  • warsztaty dźwiękowe: 26.06, 29.06, 01.07

Gdzie: warsztaty realizowane są w formie zdalnej, z wykorzystaniem darmowego oprogramowania Zoom; aby wziąć udział w warsztacie należy posiadać komputer PC, MAC lub laptop z zainstalowaną aplikacją Zoom

Z kim: Ignac Tokarczyk @swiatlopoglad (warsztaty fotograficzne) i Tomek Mirt @mirtusernameisntavailable (warsztaty dźwiękowe)

Warunki udziału: posiadanie: komputera (z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją Zoom), aparatu fotograficznego oraz rejestratora dźwięku (ew. smartfona z zainstalowanym dyktafonem)

Zapisy: przez formularz online na stronie internetowej Warsztatów Kultury (liczba miejsc ograniczona; organizator zastrzega sobie możliwość wyboru uczestników projektu); zapisanym osobom prześlemy mailowo dane do logowania do warsztatów na platformie Zoom

Koszt: warsztaty są bezpłatne