W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Eachtra - celtycka podróż - groove, taniec, obraz i słowo

Eachtra - celtycka podróż - groove, taniec, obraz i słowo
Data rozpoczęcia 2011-03-18
Godzina rozpoczęcia 11:00
Kategoria Koncert

Jedyne takie przedstawienie z kręgu kultury celtyckiej w Polsce! Multimedialne sceny łączące elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii. Delikatne tańce w baletkach, wraz z energetycznym stepem irlandzkim, komponują się z przezroczami krajobrazów celtyckich krain, wysp i mórz, a fragmenty poezji przesiąknięte tradycją gaelickich i bretońskich bardów wspierają dźwięki fletu, skrzypiec, akordeonu, saksofonu, gitar i perkusji. Eachtra to niepowtarzalna przygoda, podróż publiczności wraz z artystami. MUZYKA - tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu JRM (Jig & Reel Music, Jig & Reel

Melomania, Jig & Reel Mania - czyli zamiłowanie do dwóch podstawowych tańców celtyckich: reela i jiga, acz nie tylko do tych tańców) w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach. TANIEC - układy choreograficzne tradycyjnych rytmach celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu zespołu tańca irlandzkiego Ellorien.

SŁOWO - teksty prozą i poezja irlandzka, iro-szkocka i walijska oraz teksty własne reżysera spektaklu, recytowane w językach celtyckich i w tłumaczeniach.
OBRAZ - przezrocza z Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii autorstwa reżysera spektaklu.

Koncertowi towarzyszyć będą niespodzianki i ciekawostki z kręgu kultury Irlandzkiej przygotowane przez Fundację Kultury Irlandzkiej

cena biletu 30-45 PLN
Rezerwacja biletów: Dział Sprzedaży i Promocji
tel. 81 532 25 21, tel./fax. 81 534 20 25
e- mail: widownia@teatrmuzyczny.eu
Kasa Teatru Muzycznego tel. 81 532 96 65
szczegóły programu na www.teatrmuzyczny.eu

Powiązane:

Opera Lubelska

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej