W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Emiter i Tarkawian w Galerii Węglin

Emiter i Tarkawian w Galerii Węglin
Data rozpoczęcia 2012-03-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Wydarzenie

Galeria Węglin działa na przecięciu dyscyplin starając się pokazać szerokie spektrum zjawisk związanych ze sztuka współczesną. Zapraszamy na odsłonięcie muralu Mariusza Tarkawiana, który powstanie na jednej ze ścian DDK „Węglin”. Mural będzie bezpośrednio odnosił się do budynku i dzielnicy. Po odsłonięciu koncert Emitera „Soundtracks”.

Emiter „Soundtracks”
Projekt "Soundtracks" to cykl utworów inspirowanych architekturą, przestrzeniami, szczególnie pejzażami Północy. Dedykowany jest obrazom, które zostają pod powiekami. To soundtrack bez filmu. Film powstaje w trakcie słuchania. Muzycznie jest to wspólna praca Emitera i Edyty Czerniewicz – wiolonczelistki, na co dzień grającej w słupskiej Sinfonii Baltice, członkini zespołu Cieślak i Księżniczki nagrywającej m.in. z Pink Freud, Dick4Dick, Loco Star.

Marcin Dymiter aka emiter tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska radiowe, muzykę do filmów, spektakli i przestrzeni publicznych. Gra do filmów niemych. Współpracuje z artystami wizualnymi i tancerzami. Prowadzi autorskie warsztaty dźwiękowe. Producent muzyczny. Aktualnie gra w projektach: emiter, niski szum, emiter_franczak audio video performance, voice_electronic duo i Linie Północne.

Mariusz Tarkawian
Mariusz Tarkawian urodził się w 1983, absolwent UMCS w Lublinie.
Tarkawian jest uważnym obserwatorem. Jego rysunki zwykle powstają podczas dyskusji, które dyskretnie podsłuchuje utrwalając postacie i urywki zdań. W ten sposób powstają osobiste i niepowtarzalne zapiski przetworzone przez bardzo osobisty filtr doznań. Postacie czasami uchwycone są bez ciał, tylko delikatnym konturem wybranych ich fragmentów. Pozbywając się zbędnego detalu w rysunkach wydobywa się emocja i filozoficzny sens zdarzenia. Często w rysunkach Tarkawian ujawnia humor i pełnię ciepła, szczególnie opisując bliski mu świat współczesnej sztuki.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej