W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Enchanted Hunters – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”

Enchanted Hunters – koncert w ramach Cyklu „Peryferia”
Data rozpoczęcia 2016-05-28
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału Bilety w cenie 10 zł do kupienia na godzinę przed koncertem
Kategoria Spotkanie

Enchanted Hunters to jeden z najciekawszych polskich zespołów młodego pokolenia.
Na koncercie w DDK „Węglin” przedstawi swoje nowe, nieopublikowane jeszcze utwory z zapowiadanej na jesień płyty. Wydana w 2012 roku płyta „Peoria”, zainspirowana alt-folkiem, przyniosła Enchanted Hunters uznanie krytyki i zapewniła występy na festiwalach w Polsce i na świecie. W 2014 roku Magdalena Gajdzica i Małgorzata Penkalla, główne autorki muzyki i tekstów Enchanted Hunters, przygotowały ścieżkę dźwiękową do filmu „Małe Stłuczki”, za którą odebrały Grand Prix na prestiżowym Festiwalu Muzyki Filmowej im. Krzysztofa Komedy.  Część utworów wykorzystanych w filmie ukazała się na EP „Little Crushes”. 

W międzyczasie Enchanted Hunters zdążyły zagrać koncerty z Laetitią Sadier ze Stereolab, Etamskim (aka 1988) i wspomóc w studiu Michała Bielę podczas pracy nad jego solową płytą. W tej chwili zespół pracuje nad nowymi nagraniami, utrzymanymi w klimacie „senno-post-apokaliptycznego R’n’B”. W DDK „Węglin” zespół wystąpi w składzie:

  • Małgorzata Penkalla – wokal, syntezatory, skrzypce, gitara
  • Magdalena Gajdzica – wokal, syntezatory, flet
  • Michał Biela – gitara basowa
  • Tomek Popowski – perkusja elektroniczna

Relacje z koncertu Enchanted Hunters na OFF Festivalu 2015: 

„Był to koncert, który totalnie przebił dotychczasowe dokonania studyjne grupy. Drugi album dziewczyn, o którym mówi się już od pewnego czasu, ma szansę stać się ważnym wydarzeniem na naszej scenie alternatywnej. Sam modlę się o hype na Enchanted Hunters jak festiwalowicze o deszcz”.

Źródło: http://onet.pl

„Koncert pokazał jednak, że trójmiejski zespół nie tylko ma się dobrze, ale ma dziś do powiedzenia znacznie więcej i ciekawiej niż wtedy. Sporo zmieniło się na poziomie muzycznym: delikatne akustyczne brzmienia, owszem, zostały, ale zyskały potężne wzmocnienie w postaci grającej na żywo sekcji rytmicznej i obfitej elektroniki. Liderujące zespołowi Magdalena Gajdzica i Małgorzata Penkalla doskonale kontrolowały wszystko, co się działo na scenie [...]. Enchanted Hunters pokazały nowe oblicze: bardziej oryginalne i dojrzalsze”.

Źródło: http://wyborcza.pl

O Cyklu „Peryferia”: Węglin znajduje się na obrzeżu miasta, z dala od jego zgiełku i pośpiechu, a bliżej przyrody. Nadaje to dzielnicy inny rytm, sprzyjający spotkaniom i rozmowom. W ramach muzycznego cyklu „Peryferia” prezentujemy działania i twórców, którzy omijają centrum, zarówno w rozumieniu geograficznym, jak i mentalnym. Artystów, którzy mają duży wpływ na oficjalne nurty muzyki jednocześnie pozostając na ich uboczu. Pomysłodawcą i kuratorem Cyklu „Peryferia” jest Sławomir Księżniak, Dyrektor DDK „Węglin”.