W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

European Souvenirs – czyli pamiątki z Europy

European Souvenirs – czyli pamiątki z Europy
Data rozpoczęcia 2014-03-22
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Pokaz

European Souvenirs – czyli pamiątki z Europy to niezwykły, międzynarodowy pokaz „live cinema show”, w którym obrazy filmowe i muzyka są na żywo miksowane przez obecnych na scenie artystów.

Projekt został zainicjowany 2 lata temu i zrzesza kolektyw 5 młodych artystów z Polski, Turcji, Wlk. Brytanii. Holandii i Hiszpanii. Punktem wyjścia tego multimedialnego pokazu były takie uniwersalne słowa-klucze jak „rodzina”, „podróż”, „granice” czy „pamięć”. Artyści badają osobiste, lokalne i uniwersalne znaczenia tych słów, zawarte w domowych i narodowych archiwach. Wszyscy urodzili się w latach 80 -tych, łączy ich wspólna obserwacja zmian, zachodzących na przestrzeni ostatnich 30 lat w Europie, dzieli osobiste ich doświadczanie. Podczas godzinnego pokazu zabierają widzów w podróż po ludzkiej pamięci. Przywożą z tej podróży cenne „Europejskie Upominki” - dźwięki i obrazy z przeszłości, z rożnych europejskich kontekstów. Zapraszają widzów do tworzenia nowych połączeń pomiędzy europejskimi krajobrazami, tożsamościami i wyobrażeniami, do nakreślania nowych granic na naszych własnych mapach pamięci.

Ważnym narzędziem użytym w pokazie jest remiks – czyli praca na filmowych, dźwiękowych i fotograficznych archiwach, w wyniku której znane nam obrazy i historie nabierają nowych znaczeń i zmieniają powszechnie obowiązujący obraz miejsc, w których żyjemy. European Souvenirs to niezwykła audiowizualna podróż, w którą zabieramy bagaż pełen europejskich tożsamości.

Projekt został zrealizowany w ramach międzynarodowej sieci Doc Next Network, zainicjowanej przez Europejską Fundację Kultury. Kuratorem projektu jest hiszpańska organizacja ZEMOS98. Polskim partnerem projektu jest Narodowy Instytut Audiowizualny. Polskim partnerem sieci DNN i współorganizatorem pokazu jest Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę”.

strona projektu: http://www.europeansouvenirs.eu/

WSTĘP WOLNY

Pokaz European Souvenirs odbędzie się w ramach Drugiego międzysektorowego forum roboczego dot. lokalnych polityk migracyjnych (21-23 marca 2014) organizowanego przez Fundację Inna Przestrzeń, Stowarzyszenie Interkulturalni pl oraz Stowarzyszenie Homo Faber we współpracy z urzędami miast: Krakowa, Lublina i Warszawy.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej