W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ewa Konstancja Bułhak / Spis Treści

Ewa Konstancja Bułhak / Spis Treści
Data rozpoczęcia 2015-05-08
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Gościem kolejnego spotkania z Cyklu „Spis Treści” będzie Ewa Konstancja Bułhak.

Ewa Konstancja Bułhak – aktorka Teatru Narodowego w Warszawie. Absolwentka warszawskiej PWST (1995). W latach 1995-1998 aktorka Teatru Polskiego w Warszawie. Współpracowała z teatrami warszawskimi: Montownia, Dramatycznym, na Woli, Wytwórnia, Studio Buffo, Polonia, OCH-Teatrem. Laureatka Nagrody im. Arnolda Szyfmana (1996), wyróżniona III nagrodą Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (1996) i Feliksem Warszawskim w kategorii „najlepsza pierwszoplanowa rola kobieca” za rolę Gilety w Księżniczce na opak wywróconej Calderóna / Rymkiewicza w reżyserii Jana Englerta w Teatrze Narodowym (2010). Odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi (2005). Znana również z produkcji telewizyjnych i filmowych (m.in. "Drogówka" Wojciecha Smarzowskiego, "Dzień kobiet" Marii Sadowskiej).
Literacki "spis treści" naszego Gościa tworzą utwory Zbigniewa Herberta, Stanisława Wyspiańskiego, Bolesława Leśmiana, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej, Jana Pietrzaka, Włodzimierza Perzyńskiego, Adama Mickiewicza i Jana Brzechwy. Usłyszymy wiersze, fragmenty monologów i piosenki.

Cykl „Spis Treści” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Gośćmi spotkań są ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Bogusław Byrski, Grażyna Szapołowska, Marcin Bosak, Joanna Szczepkowska i Ewa Skibińska. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.


Bilety – 5 zł. Bilety do kupienia w godzinach otwarcia Kasy DDK "Węglin" oraz na godzinę przed spotkaniem. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.