W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Ewa Skibińska / Spis Treści

Ewa Skibińska / Spis Treści
Data rozpoczęcia 2015-03-15
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Bilety – 5 zł (Bilety do kupienia w godzinach otwarcia Kasy DDK "Węglin" oraz na godzinę przed spotkaniem. Zakupione bilety nie podlegają zwrotowi.)

Gościem kolejnego spotkania z Cyklu "Spis Treści" będzie Ewa Skibińska.

EWA SKIBIŃSKA – aktorka teatralna, telewizyjna i filmowa. Na stałe gra w Teatrze Polskim we Wrocławiu, gdzie stworzyła wybitne i wielokrotnie nagradzane kreacje teatralne u takich reżyserów jak Jerzy Jarocki i Krystian Lupa. Publiczność kinową zachwyciła tytułową rolą w filmie "Matka Teresa od kotów" Pawła Sali.
W wykonaniu Ewy Skibińskiej usłyszymy interpretacje fragmentów "Dziennika 1915-1941" Virginii Woolf, "Odrodzonej. Dziennik 1947-1963" i "Jak świadomość związana jest z ciałem. Dziennik 1964-1980" Susan Sontag oraz "Podróży zimowej" Elfriede Jelinek.

Cykl „SPIS TREŚCI” to zaproszenie do wspólnego słuchania i rozmawiania o literaturze. Gośćmi spotkań są ludzie sceny, którzy opowiadają i prezentują swój literacki „spis treści”. Utwory im bliskie, ważne dla ich osobistej i artystycznej biografii. Stałym elementem spotkań jest również opowieść o literaturze i jej wpływie na życie zaproszonego gościa. Do tej pory swoimi literackimi „spisami treści” dzielili się: Irena Jun, Stanisława Celińska, Jan Peszek, Jarosław Zoń, Urszula Pietrzak, Mirella Rogoza-Biel, Wioletta Tomica, Beata Fudalej, Natalia Sikora, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Katarzyna Groniec, Agnieszka Glińska, Dorota Segda, Bogusław Byrski, Grażyna Szapołowska, Marcin Bosak i Joanna Szczepkowska. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.