W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Fala
Data rozpoczęcia 2019-12-11
Godzina rozpoczęcia 22:20
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Psychodeliczne podróże w czasie i przestrzeni. Polska premiera.

Frank jest trzydziestoparoletnim pracownikiem korporacji. Ma żonę, dom, pieniądze i stanowisko z perspektywami. Gdzieś w głębi czuje jednak, że jego życie nie jest tak do końca szczęśliwe. Brakuje mu jednak odwagi, siły i czasu, żeby cokolwiek zmienić. Gdy na horyzoncie pojawia się okazja awansu, jego najlepszy przyjaciel proponuje mu wyjście na miasto i świętowanie zbliżającego się sukcesu. Frank postanawia się przełamać. Impreza w środku tygodnia nigdy nie jest jednak dobrym pomysłem. Mężczyźni poznają dwójkę atrakcyjnych dziewczyn, a następnie przenoszą się na kolejną imprezę. Frank, pragnąc zaimponować swojej towarzyszce, zażywa nieznany narkotyk. Szybko zaczyna żałować, że nie poprosił o ulotkę. Od tego momentu wpada w poważne kłopoty – środek, który przyjął, wystrzelił go nie tyle w kosmos, ile poza nawias praw fizyki. Frank traci kontakt z rzeczywistością, doświadcza kolorowych halucynacji, a film urywa mu się, jakby montowano go rozdrabniarką. Świat wokół niego zaczyna szwankować, a trip jest tak solidny, że mężczyzna zaczął chyba podróżować w czasie.

„Fala” jest produkcją interesującą nie tylko za sprawą wizualnej otoczki i samej koncepcji narkotykowego odlotu. Pod chmurką narkotycznych oparów skrywa się ciepła historia o zmianie własnego życia, czynieniu dobra oraz wpływaniu na własny los. Dodatkowo ekranowy duet Long i Fasion wprowadza do historii sporą dawkę lekkiego komediowego humoru oraz chemii. Splat!FilmFest jednak ostrzega – narkotyki nie są najlepszym sposobem na rozwiązywanie problemów.

premiera: Fantastic Fest 2019
reżyseria: Gille Klabin
obsada: Justin Long, Donald Faison, Tommy Flanagan, Katia Winter, Sheila Vand
science fiction / USA / 2019
czas trwania: 90 min