W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Falkon - sobota

Data rozpoczęcia 2008-11-15
Godzina rozpoczęcia 10:00
Kategoria Festiwal

10:00 - "Broń palna - prelekcja & pokaz" - Romuald Witamborski

"'Milion lat w godzinę - czyli historia Universum Warhammer'a'" - cpt_Molo

"Jak Potrzeba To do Nieba czyli Bogowie w Systemach Fantasy" - Apollyon vel Ape

"Dusza Gwiezdnych wojen, czyli świat muzyki" - Adrian Piwowar

"Konkurs wiedzy o klasyce gier komputerowych" - Domika 'Elanor' Kurek i Jakub 'Ink' Kurek

"Panel anime" - Paweł 'Aoi Tenshi' Skiba

Jakub Ćwiek -"dyżur autorski"



11:00 - "Rozmowy o fantastyce" - Wojciech Sedeńko

"Howard i Conan" - Cezary Frąc

Spotkanie z Wydawnictwem Portal - Wydawnictwo Portal

"Prezentacja systemu: Savage World of Solomon Kane" - Wojciech Doraczyński

"Poczuj moc... K6. Opis Star Wars RPG D6" - Konrad 'Tibor' Kisielewicz

Andrzej Pilipiuk -"dyżur autorski"


Counter-Strike (turniej na 8 drużyn po pięć osób, prosimy zgłaszać się zespołami)


Pokaz antyterrorystyczny – Grupa S.W.iT. cz. 1 parking przed budynkiem WSPiA



11:20 Pokaz antyterrorystyczny – Grupa S.W.iT. cz. 2 hol na II pietrze przed s. 225



11:45 Pokaz antyterrorystyczny – Grupa S.W.iT. cz. 3 prelekcja, prezentacja grupy i przedstawionych technik, s. 225



12:00 - Warsztaty prawa autorskiego - dr Krzysztof Kukuryk

"Dziwne bronie" - Piotr 'PWC' Cholewa & Michał 'Misiek' Cholewa

"Błędy i wypaczenia: dyskusja o pierwszej edycji Poza Czasem" - Wydawnictwo Menhir

"Dzieciaki - warsztaty prowadzenia małoletnimi postaciami" - Maciej "Suprajz" Supryn

"Dzieje komiksu Star Wars w Polsce" - Konrad 'Kilm' Kowalski

"Konkurs Portalowy" - Mateusz 'm4tI' Zaród

"Warsztaty języka japońskiego" - Kacper Zasada i Szkoła Języka Japońskiego

Rafał Kosik -"dyżur autorski"


Turniej: Blokus (Vojta5)




12:30 Gładź Potwora – SKMFiGF „Grimuar”




13:00 - "Wpływ mitologii na literaturę fantasy - panel dyskusyjny

"Wydawnictwo Menhir przedstawia: Poza czasem - Edycja Druga". Wydawnictwo Menhir

"Do czego służą zasady RPG?" - Tomasz "Kaduceusz"Pudło

"Wpływ SF na badania naukowe" - Paweł Kempczyński

Konkurs "Harry Potter i Wielka Polewa" - Aleksndra (L-ia) Pastucha i Maciej (Filo) Związko

Maja Lidia Kossakowska -"dyżur autorski"


Pokaz gry EYE OF JUDGMENT® - prezentacja innowacyjnej karcianki 3D ze stajni Wizards of the Coast®




13:30 - Pogadanka o grze Warhammer 40.000: Dawn of War 2 (druga sala)




14:00 - "Co z tą pogodą?" - Agnieszka 'Druzila' Krzyżewska

"Słońce czy atom?" - Andrzej Zimniak

"Grać mądrze czy twardo? - warsztaty dla MG i graczy - wydawnictwo Portal

"Fenomen Indie RPG" - Tomasz 'Kaduceusz' Pudło

"Arjen A. Lucassen - science-fiction w muzyce zamknięte." - Łukasz 'Bioły' Kita

"Konkurs warhammerowy" - Konrad 'Stary Lis' Lisek

"10 lat po śmierci Akiry Kurosawy - legendy japońskiego kina" - Kyou - kursyjaponskiego.pl

Jarosław Grzędowicz -"dyżur autorski"


Turniej broni LARP-owej - BARD, parking przed budynkiem WSPiA




15:00 - "Pompeje i Herkulanum: pogrzebane miasta" - Jade Elenne

"Polska język trudna język" - Cezary Frąc

"Warsztaty Opisów Komicznych" - Wojciech Rzadek

"Muzyka w sesji RPG" - Rafał Włosek

"Nuklearna medycyna" - Małgorzata Florek

"Czy możemy wierzyć tłumaczeniom mang i anime?" - Kacper Zasada i Szkoła Języka Japońskiego

Jacek Dukaj -"dyżur autorski"


Quake III - Promode / OSP
Warhammer 40.000: Winter Assault (druga sala)





16:00 - "Widmowa armia" - Michał i Anna Studniarek

"Chcesz zmienić człowieka? Zmień sytuację!" - Marcin Przybyłek

"Jak tworzyć i prowadzić przygody w systemach pirackich" - Piotr 'Martini' Braciak

"Gwiezdne wojny: Hardcore'owy Konkurs Filmowy" - Jakub 'Shonsu' Barański, Wojciech 'Gith' Jakubowski, Jacek 'Thon' Skulimowski

Konkurs "Niezapomniane seriale" - Joanna 'Squirel' Kulik

"Kana i kandzi czyli wszystko o zawijaskach i kraczkach - Kacper Zasada i Szkoła Języka Japońskiego

Szczepan Twardoch -"dyżur autorski"


Pokaz Walki Wręcz - 'LOK HUBAL' oraz 'ośrodek szkoleniowy 10,9'




17:00 - "Historia alternatywna zakonów rycerskich, czyli co by się zdarzyło, gdyby nie stało się inaczej" - Romuald Pawlak

"Syndrom Uroborosa - zmierzch horroru?" - Robert Lipski

"R jak RPG, R jak Retrospekcja" - Magdalena i Maciej Reputakowscy

"Konkurs piosenki żeglarskiej - Malwina "Braids" Otto i Andzrej "Umli" Jabłoński

"Konkurs Wiedźmiński" - Katarzyna 'Ruda' Rodzik, Adam 'Zxar' Samsonowicz

"Konkurs wiedzy o GTO" - Karolina 'kućka' Kurlak

"Pokaz żonglerki kontaktowej" - Adam Kolasa

Łukasz Orbitowski -"dyżur autorski"


Żonglerka kontaktowa – Adam Kolasa




18:00 - "Szalony bestiariusz czyli co potrafi katoblepas " - Maja Lidia Kossakowska

"Gamedec - prelekcjo-konkurs"- Marcin Przybyłek

"Wpływ Gwiezdnych wojen na mały i duży ekran" - Anna 'Kasis' Michalska

"Cosplay - z czym to się je?" - Avi, Katek i Rushi

Paweł Kempczyński -"dyżur autorski"

"Konkurs filmowy" - Marcin 'Motyl' Andrys

"Jak skopać rycerski zadek, czyli jak sobie radzili żołnierze w XIII stuleciu" - Najemna Rota Piesza


Worms World Party

Turniej:NS Hex (Żelek)





19:00 - "Oko jelenia - fikcja a prawda historyczna" - Andrzej Pilipuik

"Orły na Kremlu, czyli podbój Moskwy przez Polaków" - Jacek Komuda

"Prezentacja Projektu: Wolsung" - Artur 'Garnek' Ganszyniec, Maciej 'lucek' Sabat, Michał 'Puszon' Stachyra, Maciej 'Sqva' Zasowski

"Największe porażki Polskiego RPG" - Krzysztof 'Magnez' Grzegorczyk

"Konkurs wiedzy o mandze i anime Bleach" - Tomasz 'Slodky' Słodyczka i Gaweł 'Aranthar' Józefczuk

Marek S. Huberath -"dyżur autorski"



19:30 - "Sith a Jedi - podobieństwa i różnice" - Krzysztof 'Celt' Nowacki



20:00 - Wręczenie Nagrody im. J. Żuławskiego

"Wydawnictwo Menhir przedstawia 'Armie Apokalipsy" - Wydawnictwo Menhir

Konkurs na najlepszego gracza - Szymon "Siman" Charko

DDR i Karaoke


TEKKEN 5 - turniej




21:00 - "Co nowego w polskiej fantastyce" - Maciej Parowski i Dariusz Brzostek

"Zwierzęta inwentarskie w średniowieczu, czyli z czym to się je, a raczej co TO żarło" - Małgorzata (Biegata!) Kargol

"W Fandomie Jej Królewskiej Mości" - Cyprian "Cypis" Bogacz

Warsztaty robienia LARPów - Jakub "Fingrisz" Tarbin i Jakub "Zioło" Zioło

"Pokaz FanFilmów" - Wojciech 'Gith' Jakubowski, Jacek 'Thon' Skulimowski




22:00 - Pokaz mody gotyckiej i fantastycznej

"Jak prowadzić Cyberpunka? - warsztaty" - Maciej "Suprajz" Supryn

"Pokazywanki" - Dagmara Stefańska i Grzegorz 'Mroku' Pawłowski

"Anime Night" - Joanna Piątek



23:30 Noc filmów amatorskich


24:00 Turniej: Pitchcar (Adaś Kwapiński)



Dla zainteresowanych dostępna będzie również sala komputerowa, gdzie będzie można sobie poćwiczyć przed turniejem, skorzystać z internetu, etc.

Dodatkowo:
LARPy
Klątwa karmazynowej wyspy skarbów!
Wyjście z mroku
Gunsmoke: Poker na Parze
Zabójstwo przy ulicy Morgue

Najważniejsze wydarzenia cykliczne