W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal "Sprzeciw" - warsztaty

Festiwal "Sprzeciw" - warsztaty
Data rozpoczęcia 2008-03-01
Godzina rozpoczęcia 10:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Warsztaty

Taniec dawny
Opis: Podczas zajęć zapoznamy się z tańcami historycznymi (średniowiecznymi, barokowymi, renesansowymi) oraz opartymi na krokach tańca folkowego — bretońskiego, irlandzkiego, szkockiego, żydowskiego. Nauka podstawowych kroków i prostych tańców grupowych. Wspaniała zabawa, szybkie, skoczne tańce do bardzo dawnej, a przez to uniwersalnej muzyki. Uczestnicy powinni mieć wygodne ubrania i buty przylegające do stopy lub na boso.
Prowadzenie: Judyta Nowakowska - przez 2 lata prowadziła Zespół Tańca Dawnego “Henin” w Bractwie Rycerskim Zamku Grodno. Uczestniczyła w wielu warsztatach instruktorskich tańca dawnego oraz licznych projektach twórczych. Obecnie prowadzi zespoły tańca dawnego: “Crinale”— przy Kole Naukowym Studentów Archeologii UMCS i “Merival” w Zespole Szkół Nr 2 w Milejowie.

Origami
Opis: Origami to japońska sztuka składania papieru. Warsztaty mają pokazać jak fajną zabawą może być stworzenie czegoś własnoręcznie, jak również udowodnić nawet tym mniej zdolnym manualnie, że każdy może stworzyć z papieru coś naprawdę wyjątkowego.
Prowadzenie: Anna Jarmulak – jedna z liderek grupy SPRZECIW! Origami zajmuje się od kilku lat jako hobby. Prowadziła warsztaty m.in. na Kulturaliach w Lublinie, Slot Art. Festiwalu w Lubiążu oraz na festiwalach SPRZECIW!-u.

Bębny
Opis: Conga, djembe, bongosy, przeszkadzajki, czyli jak skutecznie „przeszkadzać” innym muzykom. Poziom podstawowy. W programie: parę słów o bębnach, podstawy techniki uderzeń, proste rytmy, wspólne granie, porady praktyczne.
Prowadzenie: Tomasz Bogowski – jeden ze współzałożycieli i liderów grupy SPRZECIW!, gra na bębnach od kilku lat towarzysząc różnym projektom muzycznym. Przez grę wyraża to co ma w sercu.

Maski gipsowe
Opis: Maska to przykrycie twarzy, lub jej części z otworami na oczy, początkowo używana w celach magicznych lub obrzędowych. Znana w teatrze greckim, od Średniowiecza używana w czasie zabaw karnawałowych zwanych maskaradami. Od XVI w wprowadzona do teatru dworskiego, później do commedii dell’arte. Maska może mieć różne kształty, czasami przedstawia jakąś twarz, innym razem zwierzę, demona lub potwora; a my proponujemy stworzenie „odlewu” własnej twarzy - maski wykonanej z gipsu.
Prowadzenie: Weronika Haratym – interesuje się różnego rodzaju robótkami ręcznymi. Lubi robić coś z niczego i obdarowywać tym znajomych. Jedną z jej pasji jest robienie masek gipsowych.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Na wszystkie warsztaty zapisy prowadzone będę bezpośrednio przez prowadzących na 20 minut przed ich rozpoczęciem.
CO ZABRAĆ?
Na warsztaty muzyczne (bębny, gitara, bas) weź własny instrument!
Na warsztaty ruchowe (taniec dawny, hip hop, teatr / drama) weź luźny strój i obuwie sportowe.
Na warsztaty fire show weź przylegające do ciała ubranie.
Na warsztaty manualne (maski gipsowe, origami, portret, bransoletki) weź dobre chęci.

Powiązane:

Dom Kultury LSM

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej