W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Festiwal "Sprzeciw" - warsztaty

Festiwal "Sprzeciw" - warsztaty
Data rozpoczęcia 2008-03-02
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Warsztaty

Hip hop newstyle, house
Opis: Warsztaty dla wszystkich, którzy jeszcze nie dowiedzieli się na własnej skórze czym jest taniec hip hop. Zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach, dzięki którym poznacie podstawy newstyle i house. Wszystko w miłej atmosferze i przy dobrej muzyce, która potrafi relaksować, jak również mobilizować wasze ciało.
Prowadzenie: Aleksandra Sawicka - członek grupy artystycznej „KALEJDOSKOP”. Od 4 lat poświęcona tańcu hip hop. Ma za sobą już czterokrotne uczestnictwo w szkole artystycznej w Gdyni gdzie poszerza swoje znajomości w dziedzinie tańca, dramy, pantomimy. Szkoli się na warsztatach w Warszawie i Gdyni pod okiem doskonałych tancerzy takich jak Sweet z Francji, Anthony Kaye z USA czy Anna Jujka - choreograf polskiej edycji „YOU CAN DANCE”.

Fire show
Opis: Nauka od podstaw, proste kombinacje motyli oraz młynków, tworzenie układów, sztuka dobierania stroju oraz muzyki. Oswajanie z ogniem. Polecane ciuchy przylegające do ciała i niekrępujące ruchów, wygodne obuwie.
Prowadzenie: Kalina Stachel - współzałożycielka nieformalnej grupy tancerzy ognia "Windged Fire" działającej przy Ośrodku Archeologicznym Choina-Horodyszcze, uczestnik pokazów na wielu imprezach kulturalnych, m. i. Turnieju Rycerskim Boguchwała 2007. Praktykuję pojedyncze oraz całopalone Poi.

Perkusja
Opis: podstawy gry na perkusji, których celem jest zafascynowanie tym instrumentem.
Prowadzenie: Paweł Nowak - perkusista zespołu OX, gra na instrumencie ponad 10 lat.

Portret wewnętrzny
Opis: wariacje na temat własnej osobowości. Postaramy się stworzyć portret trochę abstrakcyjny, pokazać osobę za pomocą przedmiotu, plamy, paru kresek lub czegoś, co w jakiś sposób ją określa pomijając raczej dosłowne przedstawienia. Spróbujemy spojrzeć na siebie na nowo, w swoich własnych oczach i jakoś to pokazać. To My sami Siebie tworzymy. Nie inni. I to nasz obraz jest ważny.
Prowadzenie: Gosia Adamczyk - absolwentka Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Rzeszowie – specjalizacja snycerstwo. Obecnie studentka III roku Grafiki na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie oraz II roku Animator i Menadżer Kultury. Lubi malować, rysować… lubi żyć! Aleksandra Wyłupek - studentka III roku grafiki na ISP WA UMCS, zajmuje się szeroko pojętą twórczością plastyczną, członek grupy artystycznej Frakcja Sucha.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Na wszystkie warsztaty zapisy prowadzone będę bezpośrednio przez prowadzących na 20 minut przed ich rozpoczęciem.
CO ZABRAĆ?
Na warsztaty muzyczne (bębny, gitara, bas) weź własny instrument!
Na warsztaty ruchowe (taniec dawny, hip hop, teatr / drama) weź luźny strój i obuwie sportowe.
Na warsztaty fire show weź przylegające do ciała ubranie.
Na warsztaty manualne (maski gipsowe, origami, portret, bransoletki) weź dobre chęci.

Powiązane:

Dom Kultury LSM