W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "33 sceny z życia"
Data rozpoczęcia 2009-05-24
Godzina rozpoczęcia 16:30
Miejsce Kino studyjne "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Małgorzata Szumowska, scen.: Małgorzata Szumowska, zdj.: Michał Englert, muz.: Paweł Mykietyn, w.: Julia Jentsch, Peter Gantzler, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Renata Dancewicz, Dorota Segda, prod.: Polska/Niemcy 2008, czas: 95 min.

To przejmująca i bardzo osobista opowieść o doświadczeniu, jakim jest śmierć bliskiego członka rodziny. O tym, jaki ma to wpływ na rodzinę, jak dekonstruuje i bezpowrotnie zmienia życie. Jak mówi sama reżyserka, przede wszystkim jest to film o ostatecznej utracie dzieciństwa, o końcu pewnej epoki w życiu i strachu, który się z tym wiąże. Najnowszy obraz Małgorzaty Szumowskiej został okrzyknięty największym sukcesem filmu polskiego od czasu "Trzy kolory: Biały" Krzysztofa Kieślowskiego. Jest też laureatem Srebrnego Lamparta na 61. Międzynarodowym Festiwalu w Locarno.

bilet: 10/12 zł