W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Atak paniki
Data rozpoczęcia 2018-05-21
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Atak paniki”
reż. Paweł Maślona
Polska 2017 / 100 min.
scenariusz: Paweł Maślona, Bartłomiej Kotschedoff, Aleksandra Pisula
wyst.: Artur Żmijewski, Dorota Segda, Nicolas Bro, Magdalena Popławska, Grzegorz Damięcki, Julia Wyszyńska, Aleksandra Pisula, Bartłomiej Kotschedoff, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik

Brawurowy debiut Pawła Maślony to wielowątkowa czarna komedia. Bohaterowie znajdują się w sytuacji nie do pozazdroszczenia, choć skala ich problemów bardzo się różni. Małżeństwo wracające samolotem z wakacji pechowo zamienia się na miejsca. Kelner w luksusowej restauracji obsługuje gości weselnych, a na zapleczu próbuje uniknąć katastrofy w grze komputerowej, która stanowi całe jego życie. Dziewczyna udająca seks przed kamerą internetową próbuje uniknąć kompromitacji wobec wścibskich koleżanek. A autorka kryminałów spotyka się ze swoim byłym w nadziei, że nie wszystko między nimi skończone. Różne historie, różne postacie, ale łączą je nie tylko skomplikowane związki przyczynowo - skutkowe, ale coś o wiele poważniejszego – wszyscy są samotni, nierozumiani, grają z całym światem bez oparcia w innych ludziach. W gatunkowym kostiumie Maślona stawia nieoczekiwanie gorzką diagnozę współczesności.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym