W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: "Body / Ciało"
Data rozpoczęcia 2023-06-14
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatne wejściówki
Kategoria Film

Body/Ciało

Reżyseria: Małgorzata Szumowska
Scenariusz: Małgorzata Szumowska, Michał Englert
Zdjęcia: Michał Englert
Obsada: Janusz Gajos, Maja Ostaszewska, Justyna Suwała, Ewa Dałkowska i in.
Polska 2015
89 min.

Zgorzkniały prokurator i jego córka, zmagająca się z zaburzeniami odżywiania, próbują poradzić sobie ze stratą żony i matki. Jaką rolę w procesie żałoby może odegrać niekonwencjonalna terapeutka córki, która – jak się okazuje – potrafi nawiązywać kontakt z umarłymi? Maja Ostaszewska w tej roli jest i tragikomiczna, i przejmująco prawdziwa. Buduje swoją postać wbrew wszelkim stereotypom, oczekiwaniom widza i schematom, sprawiając, że w lekko surrealistyczną rzeczywistość tego filmu wchodzimy jak w masło. Genialną stawkę aktorską dopełniają: Janusz Gajos w roli prokuratora (klasa sama dla siebie), Justyna Suwała jako jego córka Olga (odkrycie aktorskie), niezawodna Ewa Dałkowska, a w drugim planie m.in. Adam Woronowicz, Tomasz Ziętek, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik.
To nie tylko jeden z najlepszych filmów Małgorzaty Szumowskiej (nie sposób wymienić wszystkich nagród, które dostał), ale jeden z najlepszych filmów o współczesnej Polsce. Niezwykła w tonie opowieść o śmierci, miłości i trudzie komunikowania się nie tylko z tamtym światem...

 

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie.

Bezpłatne wejściówki na filmy festiwalowe będą dostepne w kasie Teatru od 5 czerwca 2023 r. Jedna osoba może odebrać max. 2 wejściówki. 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej