W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Chungking Express | DKF "Bariera

Film: Chungking Express | DKF "Bariera
Data rozpoczęcia 2022-04-05
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACKiM UMCS "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Organizator ACKiM UMCS "Chatka Żaka"
Udział Płatny
Kategoria Film

Film otrzymał nagrodę za rolę kobiecą (F. Wong) oraz nagrodę FIPRESCI na MFF w Sztokholmie w 1994 r.; nagrodę za reżyserię  i nagrodę publiczności na Faro Island Film Festival w 1994 r.; Hong Kong Film Awards w 1995 r. za najlepszy film, reżyserię, rolę męską (T. Leung) i montaż.

Chungking Express
reż. Wong Kar Wai

Hongkong 1994 (105 min)
w.: Brigitte Lin, Takeshi Kaneshiro, Tony Leung, Faye Wong

Dwóch hongkońskich gliniarzy o złamanych sercach, dwie przewrotne historie o niemożliwych spotkaniach. Policjant z plakietką o numerze 223 nie może się pogodzić z tym, że został porzucony, kiedy los stawia na jego drodze tajemniczą kobietę w prochowcu i blond peruce. Ona szuka Hindusów, którzy zniknęli z niezwykle cennym i niezbyt legalnym pakunkiem. Tymczasem w nocnym barze z jedzeniem na wynos bystre oczy milczącej Faye śledzą mundurowego 663, z którego uczuciami brutalnie obeszła się pewna stewardessa...

Film prezentowany w ramach DKF "Bariera", cyklu filmowego ACKiM UMCS "Chatka Żaka".