W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"

Film "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona"
Data rozpoczęcia 2009-05-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury "Czechów", ul. Kiepury 5a
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: David Fincher, scen.: Eric Roth, Robin Swicord, zdj.: Claudio Miranda, muz.: Alexandre Desplat, prod.: USA, czas: 166 min.
występują: Brad Pitt, Cate Blanchett, Tilda Swinton, Taraji P. Henson, Jason Flemyng, Elias Koteas i Julia Ormond

"Urodziłem się w okolicznościach niezwykłych." - i tak też zaczyna się "Benjamin Button", adaptacja klasycznej noweli F. Scotta Fitzgeralda z lat dwudziestych XX wieku o człowieku, który przychodzi na świat jako osiemdziesięciolatek i stopniowo młodnieje. O człowieku, który – podobnie jak my wszyscy – nie potrafi zatrzymać upływu czasu. Jego osobistą historię, osadzoną w Nowym Orleanie, śledzimy od końca I Wojny Światowej w 1918 roku aż po XXI wiek, przeżywając jego los równie niezwykły, jak bywa los każdego człowieka. Film ten jest w istocie opowieścią podróżnika w czasie, o ludziach i o miejscach, które napotyka, o odnalezionych i utraconych miłościach, o radości życia i smutku śmierci, a także o tym, czego czas nie zmienia.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej