W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Dead shack
Data rozpoczęcia 2017-09-22
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

horror, komedia / Kanada / 2017 / 85′ / 16+
# zombie / dzieciaki / 80’s / polska premiera
„Goonies” spotyka „Noc żywych trupów”.

Troje nastolatków jedzie na weekend do domku w lesie, gdzie opiekunami ma być ojciec dwójki z nich wraz z partnerką. Podczas gdy starsi próbują urządzić sobie wieczór tylko dla dorosłych, dzieci odkrywają, co się dzieje w domku obok. Widzą tam, jak kobieta narkotyzuje lokalnych mieszkańców, po czym karmi nimi swojego męża umarlaka i dzieci.

Twórcy „Dead Shack” postawili sobie za cel udany mariaż ironicznej, czarnej komedii i horroru, aby stworzyć krwawą opowieść, w której dzieci nie tylko bronią się przed przerażającymi istotami, ale są też zmuszone zatroszczyć się o bezpieczeństwo swoich opiekunów. Wyszło przednio, bo horror w „Dead Shack” chwyta widza za gardło, humor zaś ten uścisk w odpowiednich momentach zwalnia. Kolejny raz rezolutne dzieci muszą same obronić siebie i rodziców przez śmiertelnym zagrożeniem, tym razem to horda zombie i uzbrojona psychopatka. To bardzo dobrze wyważony obraz, przyjemnie nawiązujący do horrorów lat 80.

reżyseria: Peter Ricq
scenariusz: Philippe Ivanusic-Vallee, Peter Ricq, Davila LeBlanc
obsada: Cameron Andres, Lizzie Boys, Hannah Rochelle Burr, Lauren Holly, Gabriel LaBelle, Matthew Nelson-Mahood, Taylor St. Pierre, Donavon Stinson, Valerie Tian, June B. Wilde  

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival