W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: "Eastern"
Data rozpoczęcia 2020-11-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

"Eastern"
Polska 2019

czas trwania: 75 min.
reżyseria: Piotr Adamski
scenariusz: Piotr Adamski, Michał Grochowiak
zdjęcia: Bartosz Nalazek
muzyka: Hubert Zemler, Pro8lem
obsada: Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska oraz Marcin Czarnik, Tomasz Sobczak, Anna Kłos, Magdalena Kuta, Edyta Torhan, Tadeusz Bradecki i inni

Kolejny brawurowy debiut, jeden z najciekawszych filmów ubiegłego roku, tym razem absowenta poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych Piotra Adamskiego.
A gdyby nasz świat rządził się zasadami pochodzącymi z nieco innej rzeczywistości? Na przykład ze średniowiecznej Albanii?
Tę dystopię osadzoną w niepokojąco bliskiej rzeczywistości najlepiej byłoby oglądać nic wcześniej o nie wiedząc o filmie – wtedy szok, jaki niosą pierwsze sceny, zanim widzowi uda się zorientować w regułach, jakie tu panują, jest najmocniejszy, a satysfakcja z oglądania największa. „Eastern” wytrąca nas z wygodnych kolein myślowych, każąc się zastanowić czy aby wszystkie reguły, którym poddajemy się w naszym, realnym świecie, są do końca sensowne.
Dodatkowy bonus to wspaniały garnitur aktorski, z Marcinem Czarnikiem, Anną Kłos, Tomaszem Sobczakiem a zwłaszcza fascynującymi debiutantkami: charyzmatyczną Mają Pankiewicz i młodziutką Pauliną Krzyżańską. Te nazwiska trzeba zapamiętać!
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody: Koszaliński Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film 2019: Nagroda za odkrycie aktorskie dla Mai Pankiewicz, nagroda za muzykę, Nagroda Dziennikarzy Odkrycia Empiku 2020: nominacja w kategorii film


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.