W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Ederly
Data rozpoczęcia 2017-03-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Ederly”
Polska 2015 / 87 min.
scenariusz i reżyseria: Piotr Dumała
zdjęcia: Adam Sikora
obsada: Mariusz Bonaszewski, Piotr Skiba, Aleksandra Popławska, Helena Norowicz, Gabriela Muskała, Piotr Bajon, Wiesław Cichy, Aleksandra Górska, Jerzy Płażewski, Janusz Chabior, Andrzej Szeremeta

Po projekcji spotkanie z gościem
Gość: Aleksandra Popławska
Prowadzenie: Magda Sendecka

Słow przyjeżdża do Ederly, nierealnego miasteczka gdzieś na głębokiej prowincji, żeby odnowić rzeźby w miejscowym kościele. A może jest zupełnie inaczej? Może naprawdę jest zaginionym synem rodziny, do której trafia na nocleg? Może porzucił narzeczoną i nie dotrzymał obietnic składanych kochance? Wybitny twórca animacji zaprasza nas do świata snów i złudzeń. Surrealistyczna czarno-biała komedia oscyluje między czarnym kryminałem a traktatem filozoficznym, pełnym odniesień do światowej literatury i filmu. Kafka i Mrożek spotykają tu brazylijską telenowelę, a reżyser kpi sobie z nas leciutko, ale i budzi niepokój. 
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Festiwal Filmowy w Gdyni 2016, konkurs Inne Spojrzenie: Złoty Pazur

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej