W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Egzamin
Data rozpoczęcia 2018-05-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Egzamin” (Bacalaureat)
reż. Cristian Mungiu
Belgia, Francja, Rumunia 2016 / 128 min.
scenariusz i reżyseria: Cristian Mungiu
wyst.: Adrian Titieni, Maria-Victoria Dragus, Lia Bugnar, Malina Manovici, Vlad Ivanov, Gelu Colceag, Rares Andrici, Petre Ciubotaru

Romeo Aldeon, lekarz po pięćdziesiątce, nie ma już większych ambicji, poza jedną: chce wysłać ukochaną córkę na studia za granicą. Żeby skorzystać z zagranicznego stypendium, Eliza musi świetnie zdać maturę. Tymczasem niemal w przeddzień egzaminu dziewczyna łamie rękę, w dodatku w niejasnych okolicznościach – podobno ktoś próbował ją zgwałcić. Zrozpaczony ojciec uruchamia sieć znajomości, żeby złapać przestępcę, a przede wszystkim – zapewnić latorośli pomyślny wynik matury. Gorzkie spojrzenie na rumuńską rzeczywistość dwadzieścia pięć lat po rewolucji. 

Film o rodzicielskiej miłości, ale też o kryzysie męskości, władzy układów, nadziejach i rozczarowaniu. Czyli kino rumuńskie w najlepszym wydaniu.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej