W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Erin Brockovich | Miasto Movie

Film: Erin Brockovich | Miasto Movie
Data rozpoczęcia 2024-05-15
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Za kamerą tego społecznego dramatu stanął mistrz Steven Soderbergh, a w obsadzie świetnie sprawdzają się m.in. Albert Finney czy Aaron Eckhart. Cały film niesie jednak przede wszystkim wybitna, nagrodzona za swoją kreację Oscarem, Julia Roberts. Wciela się ona w tytułową bohaterkę, samotną matkę, która jako jedyna podejmuje nierówną walkę z potężną korporacją. Erin pracuje jako asystentka w małej kancelarii adwokackiej i ledwo wiąże koniec z końcem. W pewnej chwili, porządkując akta, natrafia na dowody, z których jasno wynika, iż globalny koncern zatruł wodę w małym miasteczku, w konsekwencji czego cała społeczność zaczęła chorować. Od tej pory zacznie się sądowa batalia o odszkodowanie, a co ważniejsze o sprawiedliwość.

Program na maj 2024:

  • 8 maja 2024, godz. 19.00 – „Pieśni ziemi”, reż. Margreth Olin, czas 90’, 2023 r.
  • 15 maja 2024, godz. 19.00 – „Erin Brockovich”, reż. Steven Soderbergh czas 130’, 2000 r.
  • 22 maja 2024, godz. 19.00 – „Nie na miejscu”, reż. Nikolaus Geyrhalter, czas 100’, 2022 r. 
  • 29 maja 2024, godz. 19.00 – „WALL.E”, reż. Andrew Stanton, czas 98’, 2008 r. 

Dostępność: słuchawki wyciszające, pokój wyciszeń
Bariery architektoniczne

Miasto ekologii | Miasto Movie

Wiosenna odsłona cyklu Miasto movie skupi się na tematach związanych z pojęciami ekologii, ochrony przyrody, ale też zagrożeń i konsekwencji płynących ze zmian klimatycznych, jakie zachodzą we współczesnym świecie. Natura, jej złożoność i różnorodność, od lat stanowią ważny obszar zainteresowań ekip filmowych. Z jednej strony starają się uchwycić jej piękno, z drugiej pokazują jej potęgę i siłę, w zderzeniu z którymi człowiek zwykle jest bez szans. Filmowa ekologia to oczywiście cały, bogaty katalog kina dokumentalnego. Często są to ważne filmy interwencyjne, zwracające uwagę publiczności na aktualne problemy naszej planety. Wątki ekologiczne lub przyrodnicze odnajdziemy też bez trudu w kinie fabularnym, a nawet animowanym. W naszym cyklu postaramy się zaprezentować szeroką gamę produkcji w bezpośredni sposób dotykających tematu, jak i tych luźniej traktujących zagadnienia przyrodnicze