W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film "Filadelfijska opowieść"

Film "Filadelfijska opowieść"
Data rozpoczęcia 2012-12-13
Godzina rozpoczęcia 19:00
Kategoria Film

Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin" zaprasza na kolejny pokaz w ramach Edukacyjnego Cyklu Filmowego „Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych”.

Filadelfijska opowieść
(1940) reż. George Cukor, na podstawie sztuki Philipa Barry’ego, występują: Cary Grant, Katharine Hepburn i James Stewart.
Tracy (Katharine Hepburn) i Dexter (Cary Grant) rozstali się w gniewie. W rok po rozwodzie, Tracy postanawia wyjść za mąż za Lorda Kittredge’a (John Howard). Tuż przed ślubem Dexter dowiaduje się, że plotkarskie pismo przygotowuje artykuł o ojcu Tracy (John Halliday), w którym zamierza ujawnić jego miłosne perypetie, a to zaszkodziłoby jego byłej żonie. Dexter nadal żywi do niej urazę za to, w jaki sposób go potraktowała, ale też nigdy nie przestał jej kochać.

O Cyklu:
„Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych” to cykl pokazów filmowych z okresu Złotych Lat Hollywood, który obfitował w najlepsze z możliwych przykłady amerykańskiego kina gatunków. Wszystkie nasze wyobrażenia i stereotypy o kinie mają swoje źródło w tamtych obrazach. Poza „Casablancą” i „Przeminęło z wiatrem” był to czas niezrównanych narracji, wirtuozerii realizacyjnej i wyrafinowanej gry aktorskiej w co najmniej setce innych filmów. W ramach cyklu prezentowana jest subiektywna reprezentacja tych niezwykle płodnych czasów. By pokazać jak najszerszą gamę gatunków i różnorodność ówczesnej stylistyki filmowej każdy zaproponowany tytuł będzie przypominał innego wybitnego reżysera tamtej epoki.
Autor cyklu i prowadzący spotkania: dr Rafał Szczerbakiewicz z Zakładu Literatury Współczesnej UMCS.

Wstęp wolny