W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: "Głos z tamtego świata"

Film: "Głos z tamtego świata"
Data rozpoczęcia 2023-06-16
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Bezpłatny
Koszt udziału Bezpłatne wejściówki
Kategoria Film

Głos z tamtego świata

Reżyseria: Stanisław Różewicz
Scenariusz: Kornel Filipowicz, Tadeusz Różewicz
Zdjęcia: Władysław Forbert
Obsada:  Kazimierz Rudzki, Tatiana Czechowska,  Danuta Szaflarska, Krystyna Feldman i in.
Polska 1962
112 min.

Kiedy dość banalną historię kryminalną bierze na warsztat dwóch wybitnych pisarzy – Tadeusz Różewicz i Kornel Filipowicz – można się spodziewać rzeczy niebanalnej. I rzeczywiście – z autentycznej historii krakowskiego pseudolekarza scenarzyści wydobyli dramat jego ofiar, na różne sposoby zagubionych i nieszczęśliwych. Stojąca nad grobem starsza pani (Tatiana Czechowska), porzucona przez narzeczonego pracowanica poczty (niezwykle przekonująca Danuta Szaflarska), nieuleczalnie chora moda dziewczyna (debiutująca na ekranie Marta Lipińska) – każdej z nich potrzebne jest przekonanie, że z pomocą charyzmatycznego medyka oszusta (Kazimierz Rudzki) mogą uzyskać kontakt z inną rzeczywistością.
Stanisław Różewicz opowiada przejmującą historię o ludzkiej samotności, a oglądając film dzisiaj, dostajemy prócz tego zapis atmosfery pewnego szczególnego czasu i miejsca – Krakowa wczesnych lat 60. ubiegłego wieku.
 

Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie.

Bezpłatne wejściówki na filmy festiwalowe będą dostepne w kasie Teatru od 5 czerwca 2023 r. Jedna osoba może odebrać max. 2 wejściówki. 

Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej