W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film i spotkanie – Odwiedź Kozłówkę!

Film i spotkanie – Odwiedź Kozłówkę!
Data rozpoczęcia 2013-02-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Spotkanie

Odwiedź Kozłówkę - Spotkanie z minionym czasem, czyli Spacerkiem po Zespole Muzealno-Parkowym w Kozłówce.

Muzeum Zamoyskich w Kozłówce to jedna z najpopularniejszych tego typu placówek w Polsce. Należy również do grona najbardziej identyfikowalnych miejsc w województwie lubelskim. Każdego roku do Kozłówki przyjeżdżają tłumy turystów. Niektórzy odwiedzają to miejsce kolejny raz. Czego poszukują? Być może przyciąga i fascynuje ich niezwykły klimat i magia parku i znajdujących się w nim obiektów. Pałacowe wnętrza zaaranżowano tak, by nie przypominały muzealnych ekspozycji, ale wciąż zamieszkane, tętniące życiem pokoje, z których „Pan Hrabia” wyszedł tylko na chwilę, pozostawiając na krześle gazetę lub przed momentem czytaną, pasjonującą książkę. Domowego – albo może lepiej – rodowego charakteru wnętrza dopełniają bibeloty, portrety rodzinne, stare fotografie. W archiwach muzealnych „śpią” listy – w tym także prywatne zapiski rodziny Zamoyskich.

Kozłowieckiej gawędzie będzie towarzyszyć projekcja filmu dokumentalnego Muzeum Zamoyskich w Kozłówce oraz promocja wydawnictw, które ukazały się nakładem tej placówki. To m.in. książki: Niezwykły gość – wspomnienie o nieznanym kozłowieckim epizodzie wojennym z życiorysu Prymasa Tysiąclecia – kardynała Stefana Wyszyńskiego; Piękna i dobra – książka dokumentująca życie „Matki Rodu” Ordynacji Zamoyskich – Zofii z Czartoryskich. Perełką w wydawniczej kolekcji będzie bibliofilska książka Antoniego Beliny-Brzozowskiego Kozłówka w moich wspomnieniach. Ta publikacja zdobyła liczne nagrody, m.in. Prezydenta Lublina „Za najpiękniej wydaną książkę 1998 roku”.
Co można wyczytać z podobnych pamiątek? Jak przywołać przeszłość? Jaką lekcję dają nam dawni mieszkańcy Pałacu w Kozłówce? – dowiedzą się o tym uczestnicy spotkania.

Wstęp wolny.

Powiązane:

Dom Kultury LSM