W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film "I sprawiedliwość nie dla wszystkich"

Film "I sprawiedliwość nie dla wszystkich"
Data rozpoczęcia 2012-11-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

I sprawiedliwość nie dla wszystkich (Adikos kosmos)
reż.: Filippos Tsitos
scen.: Dora Masklavanou, Filippos Tsitos
zdj.: Polidefkis Kirlidis
muz.: Jose van der Schoot
w.: Antonis Kafetzopoulos (Sotiris), Christos Stergioglou (Minas), Theodora Tzimou (Dora), Yorgos Souxes (inspektor), Sofia Seirli (Lena)
prod.: Grecja/Niemcy 2011 (107 min)

Srebrne Muszle za reżyserię i najlepszą rolę męską (A. Kafetzopoulos) na MFF w San Sebastian ’2011

Dwaj sfrustrowani policjanci mają dość rutynowej pracy i marzą wręcz o emeryturze. A przed nimi, dzień w dzień, przewija się korowód drobnych przestępców, a w gruncie rzeczy życiowych nieudaczników. Obu gliniarzom nie chce się nawet zakładać im spraw. Pod byle pretekstem pozbywają się z komisariatu podejrzanych, a akta trafiają na półkę. Aż do momentu, kiedy sami stają się mimowolnymi przestępcami. Podczas spotkania z informatorem z policyjnej broni pada przypadkowy strzał. Informator ginie, a policjanci zacierają ślady zbrodni. Jeden z nich wraca na miejsce zbrodni po wypłacone ofierze wcześniej pieniądze. Pieniędzy nigdzie nie ma, za to policjant natyka się na sprzątaczkę. Następnego dnia śledzi ją. Podejrzewa, że to ona znalazła kopertę z pieniędzmi. Chce też wymóc na niej milczenie. Ale wątła intryga kryminalna szybko schodzi na dalszy plan. Policjant i sprzątaczka to ludzie samotni, zamknięci w sobie. Poprzez te wszystkie wymuszone kontakty stopniowo odkrywają się przed sobą. Nieśmiało nawiązuje się między nimi jakaś więź. Trudna do utrzymania, bo oboje obarczeni są przeszłością, własnymi kompleksami i słabościami. Mimo wszystko, jakiś cień nadziei widnieje na horyzoncie…
pk

Cennik: karnet 30zł, bilet 10/12zł (ulgowy/normalny)
Sprzedaż: od 12.10. od godz. 15

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej