W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Ich dziecko
Data rozpoczęcia 2017-01-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” , ul. Judyma 2A
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

„Ich dziecko” (Penny Serenade, USA 1941, 1h 59min.)
reżyseria – George Stevens
scenariusz – Morrie Ryskind
obsada: Irene Dunne, Cary Grant, Walter Soderling, Eva Lee Kuney i inni.

Niedawno w „Nagiej prawdzie” oglądaliśmy tą parę gdy się rozwodzili… Teraz zobaczmy jedną z najpiękniejszych opowieści o miłości starego kina. Irene Dunne i Cary Grant ponownie razem w obyczajowym majstersztyku wielkiego mistrza klasycznego Hollywoodu (m.in. Olbrzym, Jeździec znikąd, Miejsce pod słońcem, Pamiętnik Anny Frank). Czas byśmy docenili dramatyczne umiejętności Granta. Za tą rolę ten traktowany jako komediowy aktor dostał jedną ze swoich dwóch dramatycznych nominacji do Oscara. Niestety nagrody Akademii nie otrzymał. Wzruszająca historia rozpoczyna się w momencie, w którym Julie (Irene Dunne) postanawia opuścić swojego męża Rogera (Cary Grant). Małżeństwo wydaje się nie do uratowania. W trakcie przygotowań do separacji, rozgląda się po ich wspólnym dorobku życiowym. Słucha stosu płyt z piosenkami, które nasuwają jej wspomnienia wspólnie spędzonych chwil. Jedną z nich jest piosenka, którą Roger puścił, kiedy po raz pierwszy spotkali się w sklepie muzycznym. Inne przypominają jej o jego zalotach, ich małżeństwie, pragnieniu posiadania dziecka, smutkach i radościach, które dzielili. Powódź wspomnień, karze jej zastanowić się na ich obecnymi problemami i tym jak do nich doszło. Przed oczami bohaterki pojawia się całe życie: obrazy z przeszłości, wspólnie dzielone radości, smutki i dramaty.

Akademia Zapomnianych Arcydzieł Filmowych przy DDK „Węglin” w Lublinie ma zaszczyt zaprosić na swój siódmy, tematyczny cykl kina klasycznego – Cary Grant.
Cary Grant (1904-1986). Archetyp Filmowego Amanta w najlepszym kinie gatunków (filmy obejmują lata 30’- 60’ XX wieku). Cary, a właściwie Archibald Alec Leach to angielski aktor z Bristolu pracujący w Hollywood, który swoim brytyjskim akcentem, manierami, niepowtarzalnym wdziękiem i słynną autoironią, uwiódł widzów z całego świata na kilka dekad. Aktor reżyserowany przez największych mistrzów Hollywoodu: Cukor, McCarey, Hawks, Stevens, Hitchcock, Capra, Mankiewicz, Donen. Największemu „Czarusiowi” w dziejach kina partnerują największe Gwiazdy swoich czasów: Mae West, Marylin Monroe, Ginger Rogers, Sophia Loren, Ingrid Bergman, Katherine Hepburn, Audrey Hepburn.