W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: "Ja"
Data rozpoczęcia 2014-01-24
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

"Ja"
reż.: Igor Wołoszyn
w.: Artur Smoljaninow, Oksana Akińszyna, Aleksiej Gorbunow, Anna Michałkowa, Aleksiej Filimonow, Maria Szałajewa, Irina Brazgowka, Michaił Jewłanow, Władimir Sorokalita, Aleksiej Połujan, Roman Radow, Piotr Zajczenko, Oleg Garkusza, Olga Simonowa
prod.: Rosja 2009 (89 min)

Film „Ja” to portret straconego pokolenia lat 90-tych, pogrążonego w narkotykach i zagubionego w kryminalnej rzeczywistości ów¬czesnej Rosji.
Bohater filmu, młody chłopak z prowincji, przygodę z narkotyka¬mi zaczął już w dzieciństwie. Jego znajomi to głównie narkomani, przestępcy, punkowcy. Chłopak w wolnych chwilach pisze awan-gardowe sztuki teatralne. Aby uciec przed poborem do wojska, daje się zamknąć w szpitalu psychiatrycznym. Pobyt tam okazuje się gorzką lekcją życia: przymusowe leczenie, utarczki z sanitariu-szami, halucynacje. Życie w „domu wariatów” przeplata się z koła¬czącymi się w jego głowie wspomnieniami z dzieciństwa, w którym centralne miejsce zajmuje Guru o pseudonimie Rumun – zabójca i narkoman.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej