W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Kamper
Data rozpoczęcia 2017-02-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

„Kamper”
Polska 2016 / 89 min.
reżyseria: Łukasz Grzegorzek
scenariusz: Krzysztof Umiński, Łukasz Grzegorzek
zdjęcia: Weronika Bilska
obsada: Piotr Żurawski, Marta Nieradkiewicz, Sheily Jimenez, Justyna Suwała, Bartłomiej Świderski, Jacek Braciak

Kto twierdzi, że polskie kino nie umie być lekkie, dowcipne, a przy tym mówić o poważnych sprawach, powinien obejrzeć „Kampera”. Bezpretensjonalna tragikomedia o dylematach trzydziestolatków, którzy zagubili się we własnych ambicjach – albo ich braku, została zrealizowana przez grupę przyjaciół. I jest też piękną opowieścią o przyjaźni. Nie pretendując do diagnozowania rzeczywistości, mimochodem wystawia rachunek pokoleniu urodzonemu w wolnej Polsce, w każdym razie tej jego części, która nie musi walczyć o przetrwanie. O co zatem walczy?
Mania i Kamper to małżeństwo z kilkuletnim stażem. Kamper ma wymarzoną pracę – jest testerem gier komputerowych. Mani czegoś zaczyna brakować w ich związku. Czy znajdą to razem? Czy Kamper się ogarnie?
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Raindance Film Festival, Londyn 2016: Nagroda za najlepszy debiut pełnometrażowy

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej