W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Killing ground
Data rozpoczęcia 2017-09-15
Godzina rozpoczęcia 22:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

survival thriller / Australia / 2016 / 88′ / 16+
# przemoc / ozploitation / survival
Gdy idylla zmienia się w piekło.

Ian i Samantha wyruszają do parku narodowego w Tasmanii, by pod namiotem spędzić czas z dala od miejskiego zgiełku. W odosobnionym miejscu zastają zaparkowany samochód i rozbity namiot, ale żadnego śladu obozowiczów. Podczas wędrówki po lesie znajdują dziecko i spotykają miejscowych myśliwych. Od teraz rozpoczyna się ciąg przerażających zdarzeń, który wystawia na próbę związek i psychikę głównych bohaterów dramatycznie walczących o przetrwanie na nieznanym terenie.

„Killing Ground” jest niekonwencjonalnym kinem gatunkowym inspirowanym klasycznymi thrillerami surwiwalowymi lat 70. i australijskim kinem eksploatacji (ozploitation). To film pełen brutalnej przemocy ale także głęboko ją analizujący. Doceniony na Sundance Film Festival w 2017 roku.

reżyseria: Damien Power
scenariusz: Damien Power
obsada: Aaron Pedersen , Ian Meadows, Harriet Dyer, Aaron Glenane 

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival