W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Kosmos

Data rozpoczęcia 2020-07-30
Godzina rozpoczęcia 21:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Film

Nagrodzony za reżyserię w Locarno, ostatni film Andrzeja Żuławskiego to luźna adaptacja mrocznej powieści Witolda Gombrowicza o tym samym tytule.

Film opowiada historię dwóch przyjaciół, którzy spędzają czas w wiejskim pensjonacie. Witold jest początkującym pisarzem opętanym twórczym szałem. Fuchs niedawno zrezygnował z pracy w paryskiej wytwórni mody. Na miejscu wita ich seria niepokojących, surrealistycznych znaków. W dodatku Witold zakochuje się bez pamięci w pięknej kobiecie Lenie. Prywatne śledztwo, ujawnia coraz więcej zbieżności pomiędzy zagadkowymi symbolami a nową miłością. Dochodzenie ukazuje proces twórczy jako formę szaleństwa.

"Kosmos" to metafizyczny thriller noir, uwodzący pięknem kadrów i erotyczną historią rozgrywającą się w niedopowiedzeniach.

reżyseria: Andrzej Żuławski (na podstawie powieści Witolda Gombrowicza)
dramat, obyczajowy / Francja / 2015

obsada: Jonathan Genet, Johan Libereau, Sabine Azéma, Jean-François Balmer, Clémentine Pons, Victória Guerra
czas trwania: 143 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne