W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: La strada
Data rozpoczęcia 2020-10-26
Godzina rozpoczęcia 15:30
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

"La strada"
(La strada)
reż. Federico Fellini
Włochy 1954
czas trwania: 109 minut

W 2020 roku świat świętuje 100. rocznicę urodzin Federika Felliniego, jednego z arcymistrzów sztuki filmowej. Nie mogło więc zabraknąć któregoś z jego filmów w repertuarze cyklu „Staromiejskie przedstawia”. FeFe uważał „La stradę” za film przełomowy w swojej karierze, będący przejściem od estetyki neorealizmu do poetyckich wizji, które wypełniły jego późniejszą twórczość. Po ponad sześciu dekadach od premiery to dzieło nadal urzeka poruszającą historią Gelsominy i Zampano. Biedni cyrkowcy wędrują nie tylko przez włoskie bezdroża, ale i trudy życia, szukając miłości, która pojawia się zbyt późno.
Maciej Gil, kurator cyklu „Staromiejskie zaprasza”

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1  ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej