W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: M.F.A.
Data rozpoczęcia 2017-09-23
Godzina rozpoczęcia 17:15
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

thriller / USA / 2017 / 95' / 16 +
# rape and revenge / przemoc / girl power / polska premiera
Śmierć za gwałt.

Noelle to studentka kierunku artystycznego. Pewnego dnia zostaje napadnięta na tle seksualnym przez innego studenta. Straumatyzowana i targana emocjami dziewczyna stawia w końcu czoła swemu prześladowcy. Dochodzi do sprzeczki, w trakcie której chłopak przypadkowo ponosi śmierć. Noelle próbując wrócić do normalności odkrywa, że nie ona jedyna na kampusie padła ofiarą przemocy na tle seksualnym i postanawia wziąć sprawy we własne ręce.

Zatem mamy tu swego rodzaju rape and revenge, które tylko przez jakiś czas przebiega według ram wyznaczonych przez gatunek. Trauma, szok, alienacja, ale również zemsta tylko do pewnego momentu są osobistą sprawą Noelle. Wkrótce bowiem zarówno ból jak i wendeta się uniwersalizują, są wyniesione przez nią do poziomu ogółu. Od teraz wymierza sprawiedliwość na kampusie, zabijając w imieniu nie tylko swoim, ale i wszystkich skrzywdzonych dziewczyn, które nie mają siły by zadbać o swoje prawa. M.F.A. w odróżnieniu od wielu filmów spod znaku zemsty, nie korzysta z przeestetyzowanej konwencji, nie ucieka się też do komiksowych rozwiązań, skrótów fabularnych i myślowych. Sprawa jest tu potraktowana poważnie. Śmiertelnie poważnie.

reżyseria: Natalia Leite
scenariusz: Leah McKendrick
obsada: Francesca Eastwood, Clifton Collins Jr., Michael Welch, Andrew Caldwell, Leah 

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival