W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: "Maryja, matka Jezusa"
Data rozpoczęcia 2014-12-07
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Film

Maryja, matka Jezusa filmem prochrześcijańskim? Na pierwszy rzut oka może się to wydawać absurdem. Wynika to z faktu odejścia przez reżysera od tradycyjnej ikonografii Świętej Rodziny. Jednak jest to film niezwykły, a jego prochrześcijański wydźwięk tkwi w absolutnej afirmacji macierzyństwa. Filmowa Maryja jest wspaniałym ucieleśnieniem idei Matki. Jest ledwie dziewczęciem, postawionym w bardzo trudnej sytuacji. A jednak ze spokojem ducha, cierpliwością i uporem broni swego dziecka, buduje jego charakter i wskazuje mu drogę. Walczy jak lwica, ale jednocześnie czyni to bez uciekania się do widowiskowych metod współczesnych feministek. Jest niewzruszoną skałą, która zawstydzić mogłaby siłą swoich przekonań apostoła Piotra. Reżyser mówi: świat zmienia się, wychowując dzieci. Przesłanie nie specjalnie oryginalne, ale za sprawą prostej, lecz sugestywnej formy inspirujące i zachwycające.

Film biblijny, reż. Guido Chiesa, scen.: Guido Chiesa, Nicoletta Micheli, Filippo Kalomenidis, wykonanie: Nadia Khlifi (Maria), Rabeb Srairi (Dorosła Maria), Mustapha Benstiti (Józef), Ahmed Hafiène (Mardocheusz), Mohamed Idoudi (Jezus), Fadila Belkebla (Elżbieta)
Włochy 2010, czas projekcji: 103 min

Powiązane:

Dom Kultury LSM