W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Maus
Data rozpoczęcia 2017-09-16
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

horror, wojenny, survival / Hiszpania / 2017 / 90' / 16+
# przemoc / strach / survival / wojna / zemsta / terroryzm / pokaz przedpremierowy

Alex i Selma podróżują po lasach Bośni i Hercegowiny. W pewnym momencie psuje się ich samochód a Selma zauważa, że ktoś ich obserwuje. Kobieta mocno zaciska swój muzułmański amulet hamajlija i od tego momentu zaczyna się ich koszmarna podróż w samo jądro ciemności. Film ostro ocenia współczesną historię, wojnę oraz trudności jakich przysparza pojednanie. To opowieść na miarę naszych czasów.

W historii kina powstało co najmniej kilka filmów wojennych poruszających do głębi. Ale horror dotykający tematu wojny, konfliktów i terroryzmu to prawdziwy wstrząs dla emocji i psychiki widza. Niepokój towarzyszy nam od pierwszych chwil, a każda kolejna minuta przynosi coraz bardziej szokujące sceny. Film porusza tematy trudne i taki też jest w odbiorze. Ważne, potrzebne dzieło, które jednak jest wstrząsające i nie znika z pamięci.

reżyseria: Yayo Herrero
scenariusz: Yayo Herrero
obsada: August Wittgenstein, Alma Terzic, Ella Jazz 

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival