W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Mayhem
Data rozpoczęcia 2017-09-16
Godzina rozpoczęcia 17:15
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

horror, akcja, komedia / USA /2 017 / 90′ / 16+
# przemoc / krew / korporacje / polska premiera
Nieprzyjazne środowisko pracy.

Dużą korporację atakuje wirus odzierający zarażonych ze wszystkich hamulców i norm społecznych. Kiedy budynek firmy zostaje poddany kwarantannie, usprawiedliwieni tajemniczą chorobą pracownicy pokazują swoje prawdziwe oblicza. Sfrustrowany podwładny Derek (w tej roli Steven Yeun znany z serialu „The Walking Dead”) może wreszcie bezkarnie zemścić się na szefie i współpracownikach. Nie cofnie się przed niczym, by wymierzyć sprawiedliwość, a na wojennej ścieżce towarzyszy mu Melanie, wkurzona klientka korporacji. Muszą tylko zdążyć przed zakończeniem kwarantanny.

„Mayhem” to inteligentna, krwawa komedia, która według magazynu Variety przywodzi na myśl połączenie „Szklanej pułapki” i apokalipsy zombie. Ale przede wszystkim to brutalna krytyka kapitalizmu, która prowokuje też do zadania sobie pytania: jak my byśmy się zachowali, gdyby przez pewien czas wszystko było dozwolone. No cóż, niektóre pytania lepiej pozostawić bez odpowiedzi.

reżyseria: Joe Lynch
scenariusz: Matias Caruso
obsada: Steve Yeun, Samara Weaving, Dallas Mark Roberts, Caroline Chikezie, Mark Stewart Frost, Kerry Fox, Lucy Chappell, Steven Brand  

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival