W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film "Mogiła Nieznanego Żołnierza"

Film "Mogiła Nieznanego Żołnierza"
Data rozpoczęcia 2008-11-16
Godzina rozpoczęcia 18:15
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Ryszard Ordyński, scen. (na podst. powieści Andrzeja Struga): Ryszard Ordyński, Seweryn Romin; zdj.: Antoni Wawrzyniak; obsada: Jerzy Leszczyński, Maria Malicka, Nina Olida, prod.: Polska 1927, czas: 80 min.

Żona kapitana Łazowskiego i ich córka Nelly, żegnają się przed jego odjazdem na front. Podczas bitwy kapitan dostaje się do niewoli. Do rodziny dociera wiadomość, że z jego pułku nikt nie ocalał. Nelly jednak nie wierzy w śmierć ojca i oczekuje jego powrotu. Tymczasem domniemaną wdową interesuje się nauczyciel jej córki. Romans matki skłania dziewczynę do samobójczych myśli, gdyż nie może znieść myśli o sprzeniewierzeniu się pamięci o ojcu. Kapitan faktycznie uniknął śmierci i został zatrudniony w rosyjskiej fabryce amunicji. Ucieczkę z niewoli ułatwia mu zakochana w nim wiejska dziewczyna Ksenia. Następnie trafia na Krym, gdzie dostaje się pod opiekę księżnej Turchanowej. Nic nie jest jednak w stanie zagłuszyć jego tęsknoty za ojczyzną i najbliższymi...

Muzykę do filmu skomponował i wykona na żywo z orkiestrą kameralną - Rafał Rozmus.