W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Monos
Data rozpoczęcia 2020-02-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 12/15 zł
Kategoria Film

Bohaterami soczystego, tajemniczego i niezwykle satysfakcjonującego filmu Alejandro Landesa jest dziecięcy oddział partyzancki. „Monos” miał światową premierę na festiwalu Sundance, gdzie zdobył Specjalną Nagrodę Jury.

„Człowiek ma prawo do niezabijania. Do tego, by się zabijania nie uczyć” – pisała kiedyś Swietłana Aleksijewicz.

Nastoletnich bohaterów drugiego filmu fabularnego Alejandro Landesa pozbawiono jednak wyboru. W zjawiskowo sfilmowanej historii pozostawionego w samym sercu dżungli oddziału małych partyzantów można dopatrzyć się wpływu „Czasu apokalipsy” Francisa Forda Coppoli, ale Landes ani przez chwilę nie zapomina o wieku „żołnierzy”.

Zamiast stawiać kolejny krok w niepewną, brutalną dorosłość pod dyktando tajemniczej Organizacji, najchętniej cofnęliby się w czasie. Stęsknieni za telewizją i matczyną czułością, skupiają się na życiu swojej małej grupy, do której wkrótce dołączą amerykańska zakładniczka i krowa imieniem Shakira. Z niewinnych twarzy szybko jednak znikną uśmiechy, bo ta zabawa w wojnę będzie miała jak najbardziej realne skutki.

reżyseria: Alejandro Landes
obsada: Sofia Buenaventura, Moises Arias, Julianne Nicholson, Laura Castrillón
dramat / Argentyna, Holandia, Niemcy, Szwecja, Kolumbia, Urugwaj / 2019
czas trwania: 102 min

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej