W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Munyurangabo"
Data rozpoczęcia 2009-01-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Projekcja filmowa

Reżyseria: Lee Isaac Chung, scenariusz: Lee Isaac Chung, Samuel Gray Anderson, zdjęcia: Lee Isaac Chung, montaż: Lee Isaac Chung, muzyka: Claire Wibabara, produkcja: USA,Ruanda, 2007, czas: 97 min.

Munyurangabo (Tutsi) i jego przyjaciel, Sangwa (Hutu), kradną maczetę na rynku w Kigali. Ich celem jest podróż śladami przeszłości. Munyurangabo chce sam dokonać sprawiedliwości i pomścić swoich rodziców, którzy zostali zabici, jako ofiary ludobójstwa. Po drodze odwiedzają dom rodzinny Sangwy, który chłopak odpuścił kilka lat temu. Chociaż planowali zostać w domu Sangwy tylko parę godzin, przedłużyli swój pobyt o kilka dni. Rodzice nie pochwalają Munyurangabo, ostrzegając, że "o Hutu i Tutsi są wciąż postrzegani jako wrogowie". Z racji na pochodzenie z dwóch różnych plemion, ich przyjaźń zostanie wystawiona na próbę.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej