W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Napoleon
Data rozpoczęcia 2023-12-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Udział Płatny
Kategoria Film

Napoleon | reż. Ridley Scott / Francja, Włochy, Belgia, Polska 2023 / akcja, przygodowy, biograficzny, dramat, historyczny, wojenny /18+

„Napoleon” to monumentalne widowisko, przedstawiające drogę do władzy jednej z najbardziej znaczących postaci światowej historii - Napoleona Bonaparte, w którego rolę wcielił się laureat Oscara® Joaquin Phoenix („Gladiator”, „Joker”), a w roli Józefiny zobaczymy nominowaną do Oscara® Vanessę Kirby („The Crown”, „Syn”).

Ta imponująca swoim rozmachem produkcja filmowa, zrealizowana przez legendarnego reżysera Ridley’a Scotta („Blade Runner”, „Gladiator”), pokazuje historię przyszłego cesarza Francuzów przez pryzmat jego burzliwego związku z jedyną prawdziwą miłością, Józefiną. Na ekranie zobaczymy zarejestrowane okiem kamery w niezwykle realistycznych sekwencjach sceny bitew, będących realizacją wizjonerskich taktyk militarno-politycznych Napoleona - „geniusza wojny”.

Autorem scenariusza jest David Scarpa, który napisał scenariusz do jednego z poprzednich filmów Scotta „Wszystkie pieniądze świata”, a także do serialu „Człowiek z wysokiego zamku". Widzowie mogą spodziewać się wspaniale dopracowanego widowiska.

Bilety w Kasie CSK oraz na bilety.csklublin.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej