W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Niepamięć
Data rozpoczęcia 2021-10-18
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 16
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

(Mila / Apples)
Grecja, Polska, Słowenia 2020
kolor, 90 min
reżyseria: Christos Nikou
scenariusz: Christos Nikou, Stawros Raptis
zdjęcia: Bartosz Świniarski
obsada: Aris Servetalis, Sofia Georgovasilis, Anna Kalaitzidou, Argiris Bakirtzis

W kraju panuje tajemnicza pandemia: nieoczekiwanie, z chwili na chwilę, ludzie tracą pamięć. Bohater, którego również dotknęła amnezja, dołącza do programu terapeutycznego, staranie wykonując zalecenia lekarzy. Kolekcjonuje doświadczenia, które mają zastąpić utracone wspomnienia. Czy jednak terapia się powiedzie? Scenariusz filmu powstał, zanim ktokolwiek spodziewał się wybuchu pandemii. Ta przydała filmowi dodatkowych znaczeń, ale i bez nich ta z pozoru futurystyczna opowieść ma wymiar uniwersalny.
To poruszająca historia utraty i poszukiwania ucieczki przed cierpieniem wpisanym w ludzką kondycję. Nośności przydają jej ascetyczne, mądre zdjęcia Bartosza Świniarskiego, dla którego „Niepamięć” jest pełnometrażowym debiutem fabularnym.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagroda:

  • MFF Chicago 2020: Srebrny Hugo za scenariusz

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej