W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Nina
Data rozpoczęcia 2019-01-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

Polska 2018 / 129 min
reżyseria: Olga Chajdas 

scenariusz: Marta Konarzewska , Olga Chajdas
zdjęcia: Tomasz Naumiuk
wyst. Julia Kijowska (Nina), Eliza Rycembel (Magda), Andrzej Konopka (Wojtek, mąż Niny), Katarzyna Gniewkowska (Ewa, matka Niny), Maria Peszek (Lola)

Po projekcji spotkanie z Andrzejem Konopką. 
Prowadzenie: Magda Sendecka

Nina i Wojtek to małżeństwo bezskutecznie starające się o dziecko. Kiedy kolejna surogatka wynajęta za pieniądze matki Niny nie spełnia oczekiwań, zaprzyjaźniają się z przypadkowo poznaną Magdą w nadziei, że ta zechce urodzić ich dziecko. Tymczasem między Magdą a Niną rodzi się relacja, która zaskakuje wszystkich. Nina musi zadać sobie pytania o swoje prawdziwe cele i pragnienia. Co nadaje kierunek jej życiu? Czego chce naprawdę, a co jest tylko próbą realizacji z góry ułożonego scenariusza? I czy to na pewno jej własny scenariusz? 
Niezwykła wizualnie (hipnotyczne zdjęcia Tomasza Naumiuka), poruszająca opowieść o odkrywaniu siebie. Fenomenalne role trojga głównych aktorów i pewna ręka debiutującej w pełnometrażowej fabule reżyserki złożyły się na dzieło spełnione – subtelny portret kobiety w kryzysowym momencie życia. 
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagrody:

  • MFF Rotterdam 2018: VPRO Big Screen Award
  • MFF Carl, Karlskrona 2018: nagroda za reżyserię
  • FPFF Gdynia 2018: Złoty Pazur w konkursie Inne Spojrzenie; Nagroda Onetu „Odkrycie Festiwalu”
  • Babie Lato Filmowe, Trzyniec 2018: Nagroda Główna Złoty Debiut; Nagroda Publiczności

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej