W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Obraz pożądania
Data rozpoczęcia 2021-09-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 16
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

"Obraz pożądania"

(The Burnt Orange Heresy)
Wielka Brytania, Włochy 2019
kolor, 98 min
reżyseria: Giuseppe Capotondi
scenariusz: Scott B. Smith na podstawie powieści Charlesa Willeforda
zdjęcia: David Ungaro
obsada: Claes Bang, Elisabeth Debicki, Mick Jagger, Donald Sutherland, Rosalind Halstead, Alessandro Fabrizi

Ambitny krytyk i marszand sztuki (Claes Bang pamiętny z „The Squere” Rubena Östlunda) przyjmuje zaproszenie do rezydencji ekscentrycznego kolekcjonera (Mick Jagger!). Towarzyszy mu tajemnicza Berenice (Elisabeth Debicki), z którą właśnie zaczął romansować. Ryzykowne zadanie, jakie ma dla niego milioner, kusi szansą na odrodzenie złamanej niegdyś kariery: chodzi o zdobycie dzieła leciwego malarza (Sutherland), który nie sprzedaje i nie wystawia swoich prac . Rozpoczyna się gra kłamstw, złudzeń i chciwości, w którą wikła się również – choć z zupełnie innych pobudek – Berenice. Ale gdy na boisku są mężczyźni, kobieta może stać się piłką.
Rasowy thriller, podbity – jakże by inaczej – refleksją filozoficzną i moralną, stawia ciekawe pytanie: czy to chciwość jest grzechem najpoważniejszym, czy raczej – skąpstwo...

Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

Nagroda:

  • MFF Wenecja 2019: Nagroda Fundacji Mimmo Rotella dla Micka Jaggera i Donalda Sutherlanda