W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Film: Omen

Data rozpoczęcia 2017-06-06
Godzina rozpoczęcia 21:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Film

Jeden z najważniejszych horrorów satanistycznych, film kultowy, który straszył nie tylko widzów lat siedemdziesiątych.

Gdy syn amerykańskiego dyplomaty, Roberta Thorna i jego żony Katherine rodzi się martwy, mężczyzna podmienia dziecko. Wspólnie z niczego nieświadomą żoną wychowują dziecko, które urodziło sie o tej samej porze, a którego matka zmarła podczas porodu. Z czasem okazuje się, że Damien nie jest zwyczajnym dzieckiem a w jego obecności dzieją się niecodzienne zadrzenia.

Podczas realizacji filmu ekipę prześladowały dziwne zdarzenia, utrudniające ukończenie filmu: scenarzysta David Seltzer został uderzony przez piorun; hotel, w którym zatrzymał się reżyser Richard Donners został zbombardowany przez IRA. Lot samolotu, którym Gregory Peck miał podróżować do Izraela, zakończył się katastrofą i śmiercią wszystkich osób na pokładzie. Podczas kręcenia sceny w zoo dwa lwy zabiły strażnika, a pierwszego dnia zdjęć jeden z członków ekipy miał wypadek, w którym całkowicie zniszczony został jego samochód.

reżyseria: Richard Donner
obsada:  Gregory Peck, Lee Remick, Harvey Stephens
horror / Wielka Brytania, USA / 1976
czas trwania: 1 godz. 51 min

Najważniejsze wydarzenia cykliczne