W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Opętanie
Data rozpoczęcia 2017-09-16
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12
Organizator Nowa Aleksandria, Centrum Kultury w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału do kupienia w kasie CK lub online
Kategoria Film

horror, dramat / Francja, RFN / 1981 / 124′ / 18 +

PO SEANSIE SPOTKANIE Z XAWERYM ŻUŁAWSKIM

Jesteś stwórcą swojego własnego zła.

Małżeństwo Marka i Anny przechodzi bardzo poważny kryzys. Kobieta chce rozwodu, mężczyzna jednak nadal ją kocha i pragnie wiedzieć, co stoi za jej decyzją. Śledztwo ujawnia, że jego żona ma kochanka. Zostawia jednak również i jego. Obaj mężczyźni zostali porzuceni dla czegoś zupełnie innego. Czegoś przerażającego.

Oto najbardziej rozpoznawalny film Andrzeja Żuławskiego, dzieło niezwykłe, które stanowi swego rodzaju wyprawę w odmęty ludzkiej duszy. Dla jej celów Żuławski nie cofa się przed niczym, jak gdyby sam był opętany – pasją dotarcia do prawdy, dotknięcia czegoś istotnego o nas samych. Jego bezkompromisowość przyniosła uznanie i nagrody również aktorom: Isabelle Adjani została uhonorowana m.in. Złotą Palmą w Cannes dla najlepszej aktorki, sukces jednak okupiła nieludzkim, nomen omen, wysiłkiem psychicznym. Francuzka przyznała, że przez kilka lat od swojego udziału w filmie Żuławskiego dochodziła do siebie i że nigdy już nie przyjmie podobnej roli. Ale efekt jest piorunujący.

reżyseria: Andrzej Żuławski
scenariusz: Andrzej Żuławski, Frederic Tuten
obsada: Isabelle Adjani, Sam Neill, Margit Carstensen, Heinz Bennent

Wydarzenie w ramach: 3. Splat!FilmFest - horror film festival