W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Piłsudski
Data rozpoczęcia 2019-11-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary
Udział Płatny
Koszt udziału normalne 10 zł, ulgowe 8 zł
Kategoria Film

"Piłsudski"
Polska 2019

scenariusz i reżyseria: Michał Rosa
zdjęcia: Piotr Śliskowski
obsada: Borys Szyc (Józef Piłsudski), Magdalena Boczarska (Maria Piłsudska, pierwsza żona Józefa), Jan Marczewski (Walery Sławek), Maria Dębska (Aleksandra Szczerbińska, partnerka Piłsudskiego), Józef Pawłowski (Aleksander Sulkiewicz), Tomasz Schuchardt (Aleksander Prystor), Kamil Szeptycki (Kazimierz Sosnkowski), Eliza Rycembel (Wanda Juszkiewiczówna, córka Marii Piłsudskiej), Marcin Hycnar (Witold Jodko-Narkiewicz)

Michał Rosa postanowił opowiedzieć o Piłsudskim z okresu jego życia, o którym na ogół milczą podręczniki. Jest początek XX wieku, Piłsudski po brawurowej ucieczce ze szpitala psychiatrycznego, gdzie poddawano go obserwacji, angażuje się w działalność niepodległościową, stając na czele podziemia. Przez część towarzyszy uważany za terrorystę, nie waha się podejmować ryzykownych przedsięwzięć: zamachów, napadów, szmuglowania broni. Targają też nim namiętności – miota się między żoną a kochanką. A tymczasem Europa wielkimi krokami zmierza ku wojnie – ta zaś może stać się dla Polski szansą na niepodległość!
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej