W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Film: Prawdziwe życie aniołów

Film: Prawdziwe życie aniołów
Data rozpoczęcia 2023-10-02
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Teatr Stary w Lublinie, ul. Jezuicka 18
Organizator Teatr Stary w Lublinie
Udział Płatny
Koszt udziału normalny 12 zł, ulgowy 10 zł
Kategoria Film

Prawdziwe życie aniołów

Reżyseria: Artur „Baron” Więcek
Scenariusz: Artur „Baron” Więcek
Zdjęcia: Adam Sikora
Polska 2022
79 minut

Adam, znany i ceniony aktor i pedagog, dostaje udaru. Oddana żona Agnieszka i grono kolegów opiekują się nim i towarzyszą w walce o powrót do sprawności. Skoro w tej roli reżyser obsadził Krzysztofa Globisza, tkając równocześnie odwołania do wcześniejszych swoich filmów z jego udziałem („Anioł w Krakowie” i „Zakochany anioł”), to od pierwszych minut nie ma najmniejszych wątpliwości, że fikcja przenika się tu z rzeczywistością, przy czym dominuje ta ostatnia. Dostajemy poruszającą, opowieść o dramacie zmagań z własnym ciałem, które odmawia posłuszeństwa, walce o odzyskanie możliwości wykonywania ukochanego zawodu i radości życia. Ale i o ludzkiej życzliwości i optymizmie. Globiszowi partnerują na ekranie Kinga Preis w roli żony, Anna Dymna, Michał Majnicz i – w jednej z ostatnich swoich ról filmowych – Jerzy Trela. 
 

Zaprasza Magda Sendecka, kuratorka programu filmowego w Teatrze Starym w Lublinie

Po projekcji odbędzie się spotkanie z Arturem “Baronem” Więckiem, gość specjalny Krzysztof Globisz. 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.
Parter i loże sali widowiskowej wyposażone są w pętlę indukcyjną.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej