W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Prorok"
Data rozpoczęcia 2010-06-18
Godzina rozpoczęcia 19:30
Miejsce Kino studyjne "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Projekcja filmowa

reż.: Jacques Audiard, scen.: Jacques Audiard, Thomas Bidegain, zdj. Stéphane Fontaine, muz.: Alexandre Desplat,w.: Tahar Rahim (Malik El Djebena), Niels Arestup (César Luciani), Adel Bencherif (Ryad), prod.: Francja/Włochy 2009, czas: 149 min.

Srebrna Palma na MFF w Cannes ‘2009; nominacja do Oscara ‘2009 dla najlepszego filmu zagranicznego.

Zderzenie z więzienną rzeczywistością dla młodego arabskiego przestępcy jest brutalnym szokiem. Oto znalazł się wśród społeczności, zdeprawowanych i bezwzględnych kryminalistów, która rządzi się swoimi prawami. Szybko spostrzega, kto w tym miejscu sprawuje władzę, z kim można załatwić wszystko, a z kim warto trzymać. Ochota na to, żeby pomagać słabszym, przechodzi mu bardzo szybko. Współczucie i gesty dobrej woli nie są za kratami najwyżej cenioną walutą. Aby dostać się do kręgu decydującego o losie współwięźniów, musi jednak poddać się aktowi krwawej inicjacji.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej