W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film "Przebaczenie Krwi"
Data rozpoczęcia 2012-10-29
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce ACK "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

Przebaczenie Krwi (The Forgiveness of Blood)
reż.: Joshua Marston
scen.: Joshua Marston, Andamion Murataj
zdj.: Rob Hardy
muz.: Leonardo Heiblum, Jacobo Lieberman
w.: Tristan Halilaj (Nik), Sindi Lacej (Rudina), Refet Abazi, Ilire Vinca Celaj
prod.: USA/Albania/Dania/Włochy 2011 (109 min)

Srebrny Niedźwiedź na MFF w Berlinie ’2011; Srebrny Hugon na MFF w Chicago ’2011

W „Przebaczeniu krwi” Joshua Marston wyrusza z kamerą na albańską prowincję. Amerykański twórca znajduje tam pretekst do stworzenia dramatu obyczajowego o rodowej zemście.
W świecie "Przebaczenia krwi" średniowieczne prawo Kanunu wpływa na życie bohaterów w tym samym stopniu co portal Facebook, a tradycyjnie pojmowane kategorie godności i honoru sąsiadują z młodzieńczym pragnieniem wolności. Reżyser umiejętnie ogrywa na ekranie paradoksy takiego zestawienia na przykładzie losów 17-letniego Nika. Istniejące między dwoma nieprzystającymi do siebie porządkami napięcie eskaluje się pod wpływem pojedynczego incydentu. Gdy krewni Nika w trakcie sprzeczki mordują znienawidzonego sąsiada, bliscy ofiary pragną skorzystać z prawa umożliwiającego im zabicie męskiego członka klanu przeciwnika. Bardzo szybko staje się jasne, że najbardziej zagrożony będzie w tej sytuacji niewinny Nik, który może ochronić się przed zemstą jedynie, gdy nie będzie opuszczał rodzinnego domu.
Piotr Czerkawski – Dziennik Gazeta Prawna. Kultura 27.04.2012

Cennik: karnet 30zł, bilet 10/12zł (ulgowy/normalny)
Sprzedaż: od 12.10. od godz. 15

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej