W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Film: Rzymska aureola
Data rozpoczęcia 2015-03-19
Godzina rozpoczęcia 20:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Film

RZYMSKA AUREOLA (Sacro GRA)
reż.: Gianfranco Rosi
scen.: Gianfranco Rosi
zdj.: Gianfranco Rosi
muz.: Gianfranco Rosi
w.: poławiacz piskorzy Cesare, starszy pan Paolo i jego córka Amelia, sanitariusz Roberto, lekarz drzew Francesco, Książę Filippo i jego małżonka Xenia, aktor Gaetano
prod.: Włochy/Francja 2013 (93 min)

Złoty Lew na MFF w Wenecji’2013

Rzym obiega 68-kilometrowa autostrada - Grande Raccordo Anulare. Wokół niej koegzystują tryskające przepychem posiadłości i zapomniane przez Boga i śmieciarzy przedmieścia. Tam Gianfranco Rosi znalazł wdzięczny temat do dokumentu „Rzymska aureola” – wyraziste osobowości z krwi i kości, która na długo zapadają w pamięć. Co ciekawe, skontrastowany pejzaż nie posłużył reżyserowi do forsowania tezy o wykluczeniu społecznym czy do dociekań źródeł podejrzanych fortun, lokowanych za ekranami akustycznymi obwodnicy. Każda z przestawionych postaci jest na swój sposób obdarowana przez los – czy to szczęściem, czy problemami.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej